Flickr Suite Plugin ERROR! Connection error: - "it was not possible to retrieve the API call: could not send the HTTP request: Could not execute the request: Failed sending HTTP request"

“Slāvu Masļeņicu” 

Saulainajā un nedaudz ziemīgajā 26. februāra rītā bērnudārza “Saulīte” teritorijā pulcējās “Salaspils1.pirmsskolas” bērnudārzu “Saulītes” un “Jāņtārpiņa” 6-7 gadīgo grupu bērni, lai kopā nosvinētu “Slāvu Masļeņicu” .

Šis pasākums tika organizēts ar Salaspils novada domes finansējuma atbalstu “Kultūras projektu finansēšanai Salaspils novadā” ietvaros.

Bērniem un pieaugušajiem, kas piedalījās projekta pasākumā tika paplašināti priekšstati par krievu tautas tradīcijām ziemas pavadīšanas un pavasara sagaidīšanas svētkos “Masļeņica”.

Pasākuma viesus pie iestādes sagaidīja ar jautru mūziku krāšņos tērpos tērpti Skomorohi, saimniece, lācis un ragana. Galvenie varoņi kopā ar bērniem un pieaugušajiem muzicēja kopā – dziedāja, spēlēja skaņu rīkus, improvizēja muzikāli ritmiskas kustības. Skomorohi visus iepazīstināja ar Masļeņicu un novietoja to centrā.

Pēc jautrās iesildīšanās, katrs svētku varonis “iesēdināja pajūgā” vienu no dalībnieku grupām un devās uz savu staciju piedalīties dažādās kustību stafetēs :

1.stacijā – Karuselis - bērni, turoties pie krāsainā lietussarga lentītēm, skrēja apkārt “karuselim”, skandinot dziesmas vārdus.

2. stacijā – Virves vilkšana – bērni sacentās spēkiem, kuri pārvilks virvi savā pusē.

3. stacijā- “Jāšana ar zirdziņiem” – bērniem bija jāsacenšas, kurš veiklāk ‘’aizjās” ar zirdziņu līdz galapunktam.

4. stacija – Raganas aste – bērni varēja pārbaudīt savu veiklību un veiklākajiem bērniem bija iespēja “palidot” uz Raganas slotas.

5. stacija- Zelta vārti- skandinot četrrindi, bērni izveidoja lielu tiltu, pa kuru varēja iziet līkločus.

Kad pasākuma dalībnieki bija izgājuši visas stacijas, visus kopā sagaidīja Ziema, arī viņa bērnus iesaistīja jautrās rotaļās.

Un kā jau tas šajos svētkos ir pieņemts, ka Ziemu raidām prom un ar prieku un gavilēm sagaidām Pavasari, ejot kopā rotaļās un dejojot.

Un kas gan tā par Masļeņicu, ja nebūtu sagatavots svētku mielasts. Pašā svētku noslēgumā visi jautrie varoņi – Skomorohi, Lācis, Saimniece, Ragana, Ziema un Pavasaris, ejot kopā ar bērniem rotaļā “Pankūkas Masļeņicā”, dejojot un dziedot aicināja visus pasākuma dalībniekus uz svētku mielastu – nojumi, kurā bija uzklāti galdi. Pasākuma dalībniekus cienāja ar siltām pankūkām, karstu tēju, barankām.

Visi priecīgi pavadījām Masļeņicu, lai nākamajā gadā atkal varētu satikties.

Bērnu sejās bija redzams patiess prieks un gandarījums par kopā būšanu, dziesmām un dejām, kustīgajām aktivitātēm.

Paldies sakām mūsu atbalstītājiem - Salaspils novada domei. Par domes piešķirto finansējumu bērniem tika iegādāti – krāsaini skaņu rīki – tamburīni, āksti ar zvaniņiem, divi jauki zirdziņi – nūjas, krāšņi varavīksnes lietussargi ar krāsainām lentām, krāsainas auklas aktivitātēm.

No pašfinansējuma tika sašūti 3 spilgti Skomorohu tērpi ar cepurēm, pacienāti dalībnieki ar siltām pankūkām, barankām un karstu tēju.

Paldies vecākiem par atbalstu – tika atnesti krāsaini lakati, samovāri.

Liels paldies 1. grupas Amēlijas tētim Andim Arakam par izcilu skaņas nodrošinājumu pasākumā!

Un protams liels paldies galvenajiem svētku varoņiem – Skomorohiem - Nataljai, Svetlanai, Aelitai , Lācim – Tatjanai B., Saimniecei – Tatjanai Š., Raganai –Agnesei, Ziemai – Tatjanai R., Pavasarim - Janai.

Vadītājas vietniece metodiskajā darbā

Maija Līce